11 Led

Nejoblíbenější zdravotní matrace pro seniory

Zatímco mladým lidem tělo leccos odpustí, senioři už ho tolik nepokoušejí. Kdo se chce i ve vyšším věku cítit fit, nepodceňuje výběr dobré matrace.

Jaké modely senioři vyhledávají nejčastěji? Jsou to matrace vyšší, s výběrem dvou tuhostí a s anatomickými zónami pro jednotlivé části těla. Inspirujte se několika podněty:

  1. U českého výrobce senioři nejčastěji žádají matraci Memory Comfort se 7 anatomickými zónami a nosností 120 kg. Samozřejmě má dvě tuhosti a pyšní se i certifikátem Zdravotní matrace doporučená ortopedem. Je k dispozici v akci 1+1 zdarma a můžete si ji objednat také na míru.
  2. Dalším horkým tipem je partnerská 7zónová matrace 1+1 Regina. Vykazuje vyšší tuhost, čímž podporuje správné zakřivení páteře. Díky kombinaci moderních pěn zajišťuje perfektní odvětrávání lůžka. „Jen jsem si lehla, cítila jsem, jak bolest pomalu odchází a že záda mají skutečnou podpěru,“ uvedla v recenzi paní Hana, která také ocenila dobrý poměr kvality a ceny.
  3. Třetím „miláčkem“ seniorů je ortopedická 7zónová partnerská matrace s koňskými žíněmi 1+1 Horse Active, zhotovená z jakostních a šetrně získávaných koňských žíní, HR studené pěny a PUR pěny. „Trápila nás bolavá záda, proto jsme zvolili na doporučení lékaře ortopedickou matraci Horse active. Po týdnu spánku na této matraci nás už záda nebolí,“ popsala situaci ve své domácnosti paní Aneta.
  4. Čtvrtý tip je pro fajnšmekry: ručně šitá matrace Mystica, kombinující přírodní latex, pravé koňské žíně, 100% ovčí vlnu a kokosové vlákno. Dopřejte si ji za celoživotní dřinu i vy!

Všeobecně se při výběru matrace pro seniory poohlédněte po české kvalitě a přírodních materiálech (koňské žíně, latex, deska z kokosových vláken, mořská tráva…). Určitě budete se svou volbou spokojení. Tyto matrace vám večer pomohou usnout a v noci zajistí vydatný spánek a regeneraci.