12 Kvě

Vsaďte na matrace s ionty mědi či stříbra. A paraziti nemají šanci!

Víte, jaká úskalí na vás číhají v posteli, kterou považujete za svou oázu odpočinku? Především je to vysoce alergenní trus prachových roztočů, kteří požírají kousky odloučené kůže. K němu se přidávají viry, plísně, houby, bakterie, hojnost potu, alergeny z domácích mazlíčků, zbytkové chemikálie, jídlo, kosmetika…

Raději matrace bez bakterií, virů, parazitů a roztočů

I lékaři potvrzují, že největší množství parazitů, původců lehčích i závažných onemocnění, se vyskytuje v matracích. Vy se však jejich palbě vystavovat nemusíte! S pomocí přichází Milan Obid, tradiční výrobce velmi žádaných českých matrací: „Prachové roztoče, houby, plísně, viry a bakterie v matracích lze maximálně omezit. Stačí rodinu vybavit speciálními matracemi, v nichž se jim nebude dařit. Při jejich vývoji jsme se inspirovali moudrostí našich předků, obohatili ji moderními technologiemi a umem našich pracovníků.“

Milan Obid upřesňuje, že dlouhodobou snahu týmu odborníků zhmotnily matrace s mědí a stříbrem, které najdete ve společné kategorii e-shopu přímo propojeného s výrobou. Díky tomu lze objednat jakoukoli matraci i na míru či v atypickém rozměru. 

Můžete si vybrat novou českou MPO-matraci Cupra Therapy s paměťovou pěnou obohacenou ionty mědi, která pomáhá likvidovat bakterie a spolu s koňskými žíněmi přispěje k vaší tepelné pohodě. Žíně znamenitě odvětrávají, čímž rovněž vylepšují hygienu lůžka, ohroženou současným působením tepla a vlhka. 

Další novinky z produkce společnosti MPO-matrace zahrnují paměťovou pěnu Silver fresh s nanočásticemi stříbra, známými díky antialergickým a antibakteriálním vlastnostem například z výroby sportovních oděvů.  

Věděli jste, že nanočástice stříbra mnohdy vítězí nad antibiotiky?

„Stříbro se už dávno před antibiotiky používalo pro léčebné účely. I v současnosti se rozvíjí výzkum, jak využít stříbro jako alternativu k antibiotikům, proti kterým některé bakterie získaly rezistenci. Nanočástice stříbra ničí velké množství druhů bakterií, plísní a virů, zatímco antibiotika jen některé z nich,“ předkládá zajímavé informace Radek Žouželka z Ústavu fyzikální chemie Fakulty chemicko-inženýrské na webu vscht.cz. 

Blahodárné účinky iontů stříbra i mědi ještě zdaleka nejsou prozkoumané. Jako ostatně mnoho dalších darů přírody. Vy ale můžete předběhnout dobu a čerpat z jejich nezměrných účinků už teď! Stačí si – pohodlně online – zajistit příslušné zdravotní matrace

Doplňte inovativní zdravotní matrace funkčními potahy

Chcete-li mít lůžko ještě hygieničtější, vyberte si k  matracím s ionty mědi či stříbra speciální potah Aloe Vera s antibakteriálními účinky, potah Eco Spirit, který zamezuje množení roztočů, bakterií, hub a dalších mikroorganismů, nebo potah Silveractive s antibakteriálními molekulami stříbra, působící i proti zápachu. Potahy z produkce společnosti MPO-matrace lze rozdělit zipem na polovinu a vyprat i částečně, obvykle na 60 stupňů (některé i na 95 stupňů). 

Takto pro zdravé spaní vaší rodiny uděláte na dlouhý čas vše, co můžete.