19 Lis

Jsou taštičkové matrace taky zdravotní? 

Taštičková matrace je důmyslný výrobek moderní doby. Navazuje na někdejší pružinové matrace, ale jednotlivé pružiny ukrývá v textilních obalech, takzvaných taštičkách. Díky tomu a dalším matracovým vrstvám jsou pružiny ochráněné, takže dobře fungují, ale spícího nikde netlačí. 

Osvědčený český výrobce MPO-matrace má ve své nabídce tři taštičkové matrace s pěti anatomickými zónami a střední tuhostí, odlišené zejména cenou, výškou a nosností. Nabízí mnoho rozměrů a také výrobu na míru bez příplatku. Problémem není ani atypická taštičková matrace. Připlácí se pouze za materiál navíc. 

Taštičková matrace je zdravotní. Schvalují ji i zkušení ortopedové.
Taštičková matrace je schválená ortopedem a patří mezi zdravotní


Spring Horse Lux – taštičková matrace schválená ortopedem

Pokud se spokojíte jen s tím nejlepším, mohla by vás oslovit certifikovaná zdravotní taštičková matrace pring Horse Lux (8090 Kč za standardní rozměr 90 × 200 cm, výška 20 cm, nosnost 130 kg). Vyniká obsahem šetrně získávaných koňských žíní a také letní i zimní stranou. Matrace je pevná a zároveň natolik pružná, že se hodí i pro děti včetně alergiků a ekzematiků.

Další variantou české taštičkové matrace, ale už ne se zdravotní certifikací, je Andrea (4190 Kč, výška 16 cm, nosnost 120 kg). Ovšem její zdravotní efekt je rovněž nepopiratelný, a příznivá cena jistě potěší. O něco vyšší třídou je Ergonomy Plus (5490 Kč, výška 18 cm, nosnost 150 kg), taštičková matrace vhodná i pro vysoké váhy, vybavená letní a zimní stranou. Až 400 pružin umístěných v textilních obalech reaguje samostatně na tlak jednotlivých částí těla a tím výtečně rozkládá váhu spícího.

Podpořte svou vitalitu českou, pečlivě vyrobenou zdravotní taštičkovou matrací!