28 Led

Vaši zdravotní matraci skvěle ochrání vrchní matrace

Nároky na hygienu spánku stoupají, a tak je mezi lidmi stále populárnější vrchní matrace, pokládaná jako přistýlka na základní matraci. V domácnosti však může plnit i další funkce. Co myslíte, byla by dobrá i pro vás?

Ochrana matrace se vyplatí i při studiu či home office

7 důvodů pro využití vrchní matrace:

  1. chránič každé matrace – prodlužuje její trvanlivost, 
  2. přistýlka pro návštěvy – na starší gauč i na podlahu,
  3. podložka na matraci pro ležáka – usnadnění hygieny,
  4. vylepšení spací plochy alergika – redukce alergenů, 
  5. zvýšení postele a lepší vstávání – pro starší generaci,
  6. komfortní spaní na dovolené – ve stanu, karavanu…,
  7. podložka na cvičení – doma, po ruce, bez výmluv ☺.

Ideálně si ji objednejte zároveň s novou základní matrací, zvláště s tou luxusnější – zdravotní. Díky výměnám tohoto levného chrániče (tak po 3 až 5 letech) omezíte v lůžku na minimum výskyt škodlivých roztočů. A vaše drahá zdravotní matrace bude i po 10 letech zachovalá. 

Vrchní matrace od spolehlivého výrobce vám poskytne dobrou oporu, tvarovou stabilitu i účinné odvětrávání. K bezpečnému připevnění k základu mívají vrchní matrace v rozích úchyty. Úlohu vrchní matrace ještě podpoří speciální potah – například se zimní a letní stranou, se stříbrem či omyvatelný, vyvinutý i pro pravidelnou inkontinenci (dá se prát na 95 stupňů). 

Kam pro konkrétní tipy? Prohlédněte si online české matrace, například Relaxační podložku (cena jen 1290 Kč za rozměr 90 × 200 cm), model s aloe vera, eukalyptem či z paměťové pěny VISCO. Náleží k nim i pozornost firmy MPO-matrace – anatomický polštářek. 

V tuzemsku se vyrábějí rovněž atypy

U české rodinné firmy MPO-matrace jdou nejvíce na odbyt vrchní matrace 180 × 200 cm – v šířce a délce typického dvoulůžka, a hned po nich matrace 90 × 200 cm, s nejběžnějším rozměrem jednolůžka. Možné jsou ale i atypické rozměry vrchních matrací (stejně jako u běžných matrací včetně zdravotních). 

Jak přesně postupovat při objednávce atypické matrace? V online obchodu MPO zvolte u specifikace vybrané matrace v sekci „rozměry“ položku „na míru“. Zadejte zde požadovaný rozměr – délku a šířku matrace. Může třeba odpovídat rozměru gauče, který chcete vrchní matrací zhodnotit. Systém vám hned vykalkuluje cenu matrace (bez přirážky – započte jen materiál navíc), poté objednávku dokončíte obvyklým způsobem. 

Vsaďte i vy na zdraví prospěšné vrchní matrace, které zvyšují pohodlí při spánku, ochraňují základní matrace a výrazně usnadňují čištění spací plochy.