11 Čvc

Objevte nové i staronové materiály pro zdravotní matrace

Co opravdu funguje, bývá většinou jednoduché. Platí i přímá úměra: aby matrace co nejvíce podpořila vaše zdraví, měla by obsahovat co nejvíce přírodních materiálů. 

Nechali jsme se provést skladovými i výrobními prostory české společnosti MPO-matrace se sídlem na Kroměřížsku a prohlédli si přírodní materiály používané pro zdravotní matrace. Získané tipy rádi předáváme dál.

1. tip: voňavá mořská tráva 

Mořská tráva dává matracím pružnost, znamenitě odvádí vlhkost a je přirozeně nepřátelským prostředím pro plísně a roztoče. Při výrobě českých matrací se používá slovinská mořská tráva s typickou vůní moře a díky tomu rovněž s aromaterapeutickými účinky. Ve společnosti MPO-matrace se traduje historka o tatínkovi, který si vysloužilou dětskou matraci Baby Natural s mořskou trávou ještě položil na gauč, aby měl při sledování televize maximální pohodu. 

Dopřejte si mořskou trávu do své ložnice. Obsahují ji například zdravotní matrace Herbapur L Ocean a Herbapur H Camila, obohacené navíc výtažky z levandule a heřmánku. Obě mají dva stupně tuhosti (3 a 4 z rozsahu 1 až 7 – od nejměkčí po nejtvrdší matrace) a platí na ně prodloužená záruka 5 let.

Foto 3: Desky z mořské trávy pro výrobu matrací, s neodolatelnou vůní moře. 

2 tip: šetrně získávané koňské žíně 

Koňské žíně, využívané v matracích už celá staletí, v posteli zajišťují perfektní mikroklima.  Jsou lehké, vzdušné, prodyšné a hygienické. Podle ohlasů uživatelů MPO-matrací a senzibilů dokonce omezují chrápání i patogenní zóny. V této sekci lidé nejčastěji objednávají zdravotní ortopedickou 7zónovou partnerskou matraci Horse Active, která je díky akci 1+1 zdarma cenově velmi dostupná. 

A žádné obavy – koně při poskytování svých žíní nijak netrpí. Vyčesávají se šetrně z jejich hřívy a ocasu. V matraci má pak tento materiál podobu lehké prodyšné desky s charakteristickou černou barvou. Další vrstvy mohou být z VISCO paměťové pěny, HR studené pěny a podobně. K jejich slepení se používá jakostní švýcarské lepidlo na vodní bázi, a i to se redukuje na co nejmenší množství.

Foto 4: Desky z koňských žíní, nachystané ke kompletaci různých modelů matrací. 

3. tip: paměťová pěna s ionty mědi

Paměťová pěna s ionty mědi se ve vašem lůžku stane doslova bičem na viry a bakterie. „Prachové roztoče, houby, plísně, viry a bakterie vaše rodina v matracích vůbec nemusí mít. Stačí ji vybavit supermoderními matracemi, které s tím vším přirozeně bojují. Takovou matrací je třeba Cupra Therapy s ionty mědi,“ navrhuje Milan Obid, výrobce MPO-matrací. Kromě pěny s ionty mědi se při výrobě využívá také antibakteriální pěna s ionty stříbra.  

Sortiment MPO zdravotních matrací s přírodními materiály je široký, aby si každý zájemce vybral pro sebe tu nejlepší. A pokud váháte, využijte online zákaznický chat, nebo zajděte do některé z partnerských prodejen společnosti MPO-matrace.

Foto 9: Antibakteriální paměťová pěna s ionty mědi – záruka zdravého prostředí ve vaší posteli.