16 Říj

Jak pečovat o matrace, aby vám sloužily i dlouhá léta

Obměna matrace se všeobecně doporučuje za 7 až 10 let. Vše začíná ve chvíli, kdy novou matraci doma rozbalíte. Její životnost totiž pozitivně ovlivní už správné položení – na pevný nebo lamelový rošt.

Hlavně se vyhněte drátěným a rovným podkladům, které neumožňují volné proudění vzduchu k matraci. Konkrétní pokyny k péči o příslušnou matraci či potah máte obdržet od výrobce (v českém jazyce). Důležité jsou i symboly na etiketách, které tedy z matrací ani potahů neodstraňujte.

A pak nastane běžná rutina: časté praní ložního prádla a potahů na matrace, zvláště u alergiků a osob upoutaných na lůžko. Matrace vám 100% vydrží déle, budete-li je pravidelně vysávat, větrat a otáčet. Při údržbě nepoužívejte tekuté čisticí prostředky. Matraci nepřehýbejte a nedovolte dětem, aby si na ní hrály jako na trampolíně. Jestliže na matraci i usedáte, využijte k tomu raději její střed než okraje.

Velmi dobrou službu vám poskytnou chrániče matrací, které zadržují nečistoty, alergeny a vlhkost, přičemž jsou prodyšné a cenově dostupné. Možností je i pořízení přistýlky – matracového chrániče, jímž vylepšíte také starší gauč. Moderní přistýlky obsahují bylinné výtažky jako levanduli, aloi vera, heřmánek, eukalypt…

Tip pro náročné zákazníky: ručně šitá zdravotní matrace Mystica

Naším tipem na investici do zdravého spaní, které určitě nebudete litovat, je ručně šitá matrace Mystica. Plusové body sbírá díky své dokonalé prodyšnosti, o kterou se starají vrstvy z přírodního latexu, koňských žíní, kokosového vlákna a ovčí vlny. Dobré ohlasy jsou i na její optimální tuhost, například: „Shora měkčí, potom tvrdší, nehrozí zaboření.“ Mystica je TOP výrobkem ryze české společnosti MPO-matrace. S minimální péčí vám bude skvěle sloužit mnoho let.

„Vzhledem k tomu, že rámci pracovních povinností spím velice často v hotelích vyššího hvězdičkového označení, troufám si říci, že je matrace MPO Mystica velmi příjemná, ani ne měkká, ani ne tvrdá, prostě výborná,“ napsal jeden z uživatelů na populární nákupní portál Heureka. Pro každoroční regeneraci (nejen) této špičkové matrace se vyplatí využít i služeb profesionální úklidové firmy.