16 Kvě

Jak vybrat ideální zdravotní matraci?

Výběru zdravotní matrace je třeba věnovat mimořádnou pozornost. Poradíme, na co se hlavně zaměřit.

Stále se hojně vyskytuje názor, že nejlepší je tvrdá matrace. Ovšem není to tak docela pravda, tedy pokud nevážíte 120 a více kg. Pro uživatele s běžnou váhou jsou ideální středně tvrdé matrace, na stupnici od 1 do 7 (od nejměkčí po nejtvrdší) označené stupni 4 a 5. Řada zdravotních matrací na současném trhu je oboustranných, se dvěma stupni tuhosti, takže si můžete ten svůj vybrat až doma, přímo v posteli. Mezi oblíbené zdravotní matrace tohoto typu patří česká vysoká pěnová matrace 1+1 Loreta. Pochvalují si ji také senioři, třeba paní Markéta: „Na staré matraci mě bolely plotýnky a kyčle, ale na matraci Loreta spím celou noc, aniž bych se budila bolestí.“ Díky nabídce 1+1 zdarma získáte „Loretu“ za vynikající cenu.

Kromě optimální tuhosti je u zdravotní matrace třeba zvolit také odnímatelný a prací potah. Luxusem, ale cenově dostupným, jsou matracové potahy s obsahem léčivých bylin, například aloe vera či kozlíku lékařského. Existují dokonce potahy s molekulami aktivního stříbra, které zničí bakterie přítomné v lůžku přirozenou cestou. Pro dlouhodobě ležící je vhodné zvolit potah, který lze vyprat na 95 stupňů (obvykle je to pouze 60 stupňů). Zkušení výrobci dokážou i nepromokavý zdravotní potah zhotovit tak, aby byl prodyšný.

Nejcennější je záruka proti proležení

Dobří výrobci a prodejci matrací poskytují na své výrobky i delší než povinnou dvouletou záruku. Všímejte si, co je jejím obsahem, a především se zaměřte na záruku proti proležení. Umně poskládané matracové vrstvy s odolným středem vám mnoho let zajistí pohodlný a zdravý spánek v jakékoli poloze. Hledejte na internetu zdravotní matrace doporučené ortopedy, s logem ryze českého výrobce MPO-matrace, které mají všechny potřebné certifikáty. Kromě zmíněného modelu Loreta to může být Memory Comfort, Horse Active  či speciální antidekubitní, kokosové, BIOgreen a latexové matrace.

Při nákupu ověřené zdravotní matrace nelitujte ani koruny. Investujete do posilujícího spánku a toho nejcennějšího, co máte – vašeho zdraví.