13 Čvc

Naše tipy na matrace pro zdravý spánek

Pro zdravý, skutečně posilující spánek doporučují odborníci minimální výšku matrace 10 cm, u zdravotní matrace však alespoň 15 cm. Vyšší matrace potřebují také trvale ležící pacienti a lidé s ortopedickými vadami.

Vysoké matrace jsou komfortní a mnohem lépe se z nich vstává. To vyhovuje hlavně seniorům s bolavými klouby, ale i všem uživatelům, kteří mají potíže se zády. A co je také důležité, vysoké matrace mají vyšší nosnost, protože jsou uprostřed lépe vyztužené. To však neznamená, že musí být celkově tvrdé – tento parametr, stejně jako materiál matrace, si vybíráte dle svého přání. Vysoké matrace využijete také v moderních interiérech jako doplněk nízkých postelí, například futonů.

Na této zdravotní matraci se vyspíte jako faraon!

Naším prvním tipem pro zdravý spánek je latexová 5zónová česká matrace MPO Farao, která kombinuje přírodní latex, kokosová vlákna a velmi pružnou studenou pěnu. Je vysoká 27 cm, ale s potahem dosahuje až 29 cm, takže je teď mezi MPO matracemi nejvyšší. Výborně odvětrává a díky přírodním materiálům prospívá také lidem s alergiemi a ekzémy. Na této zdravotní matraci příznačného názvu se vyspíte opravdu královsky.

Zdravotní matrace obsahující to nejlepší z přírody

Dalším tipem pro náročné uživatele je špičková zdravotní 7zónová matrace Herbapur A Orthoflex, která obsahuje viscoelastickou pěnu s aloe vera, BioGreen pěnu a vrstvu pravých koňských žíní. Má dvě různě tuhé strany a pomáhá také uživatelům s bolestmi zad a kloubů. Ideální je i výška matrace 20 cm a její nosnost 120 kg. 

V dnešní době si zase v mnoha oblastech s vděčností užíváme darů přírody. Důkladné obnovení sil vám nejlépe zajistí matrace z přírodního materiálu, s níž budete v kontaktu s přírodou minimálně celou noc. A právě takovou matrací je Herbapur A Orthoflex.