20 Čvn

Pět znaků, podle kterých si vyberte kvalitní zdravotní matraci

Na přebujelém trhu s matracemi aby se čert vyznal – zvláště když vše označené jako zdravotní frčí, hlavně za akční ceny… Uvědomělý spotřebitel ale nenaletí!

I my jsme šli do hloubky a definovali pět znaků, podle kterých si dobrou zdravotní matraci určitě vyberete.Zde jsou:

  1. Doporučení matrace od ortopeda. Při volbě matrace se vždy vyplatí požadovat certifikáty kvality. Matrací se zdravotním certifikátem je například 1+1 Horse Active, model se sedmi anatomickými zónami, zhotovený z koňských žíní, HR studené pěny a PUR pěny. Používá-li firma MPO-matrace u svého výrobku označení „zdravotní matrace“, máte 100% jistotu, že to povolil ortoped, s nímž úzce spolupracuje.
  2. Možnost volby tvrdší a měkčí strany matrace. Řada současných matrací je oboustranných, se dvěma stupni tuhosti, takže ten pravý zvolíte až doma, při používání. Pro uživatele s běžnou váhou jsou většinou nejlepší středně tvrdé matrace, na stupnici od 1 do 7 (od nejměkčí po nejtvrdší) označené stupni 4 a 5. Mezi žádané zdravotní matrace tohoto typu patří třeba česká vysoká pěnová matrace 1+1 Loreta.
  3. Osvědčený český výrobce matrace. Pozor na inzerci „světové, zaručeně nejlepší“ matrace. Chcete-li se u takové reklamy dopátrat výrobce, můžete narazit. Například najdete jen množství podivně nazvaných webů bez fyzických adres, telefonických i elektronických kontaktů. Oproti tomu zkušený výrobce nic netají a nemaže ani sem tam negativní názory zákazníků.
  4. Dobré online recenze zdravotní matrace. Je jisté, že při mega produkci se občas něco nevydaří na 100 %, ale 95% a vyšší doporučení zdravotní matrace přímo od uživatelů portálu Heureka již o něčem svědčí. Například zdravotní matrace MPO Memory Comfort 1+1 tu má nejvyšší počet recenzí a vynikající skóre kvality nad 95 %.
  5. Příznivé ohlasy od známých. Tak to je úplně NEJ. Pokud vám určitý model zdravotní matrace doporučí kamarádka, která na ní už nějakou dobu denně spí, nemáte už téměř co řešit. Snad jen přizpůsobení matrace vašim individuálním potřebám, k nimž patří rozměry, typ povlaku nebo třeba jiná výška. Zde se opět dostáváme k možnostem, které dokáže zajistit pouze ostřílený výrobce. Praktické je, když nepůsobí za dalekými horami, ale v naší půvabné české kotlině, a česky vám také poradí – ať už přes online zákaznický chat či v síti partnerských prodejen.