15 Zář

Vybíráme matrace podle věku

Kromě účelu využívání, tuhosti a materiálu je důležitým kritériem výběru matrace také věk jejího budoucího majitele. Vezměme to pěkně od začátku…

Vše zahajují matrace do dětské postýlky. Nejlepší matrace pro miminka jsou jednoznačně z přírodních materiálů. Zahrnují kokosová vlákna, certifikovanou bio pěnu s extrakty ze sóje či mořskou trávu – desku s aromaterapeutickými vlastnostmi, která je dokonalou oporou rostoucí dětské páteře a odvádí z postýlky vlhko. Velmi oblíbená je matrace Baby Natural z produkce české firmy MPO-matrace, která má vlastní e-shop a síť partnerských prodejen po celé republice. Ale i levnější matrace pro miminko Marcelka Natur zajistí děťátku zdravý spánek a tím i vývoj zásluhou obsažených přírodních materiálů.

Ani se nenadějete, a v kurzu jsou dětské matrace. Ve firmě MPO-matrace se jim věnuje mimořádná pozornost, protože děti na matracích nejen spí, ale také rostou a vyvíjejí se. Můžete si být jistí, že zde získáte 100% kvalitu i u té nejlevnější matrace. Tipem pro školní děti může být tvrdá matrace Sandy – jednolitý blok složený ze dvou typů moderní pěny. Anatomické zóny matrace jsou pro ně totiž ještě zbytečné, neboť při spánku často mění polohu a rychle rostou.

Matrace pro dospívající už můžete vybírat z běžného sortimentu. Celková výška postele i s matrací má být zhruba 50 cm, u starší generace až 60 cm. Oblíbené jsou třeba matrace Xena 1+1 zdarma (výška 14 cm, nosnost 120 kg). Mají jednu stranu měkčí a druhou tvrdší, takže například po návštěvě posilovny si může teenager vybrat měkkou stranu, a po dni stráveném vsedě u počítače zase tvrdší stranu. 

Hledejte na trhu české zdravotní ortopedické matrace 1+1 zdarma

Partnerské matrace 1+1 s velkým cenovým zvýhodněním mohou léta perfektně sloužit všem členům rodiny, od juniorů až po seniory.Mezi nejprodávanější patří již jmenovaná Xena, dále Memory Comfort, Fantasy a Regina. TOP zákaznická hodnocení mají i zdravotní ortopedické matrace s koňskými žíněmi Horse Active. Ke každé MPO matraci navíc obdržíte jako dárek anatomický polštářek.

Seniorům se doporučují vyšší a spíše měkčí matrace. Už od středního věku, i jako prevence, mohou být užitečné antidekubitní matrace. V obchodní síti je najdete pod názvy Antidekubit a Sea Grass Comfort. Tento typ matrací prokazatelně působí proti vzniku proleženin, a když už se objeví, dokážou od nich spolu s další péčí ulevit.

Pro starší i mladší generaci jsou vynikající rovněž zdravotní matrace z kokosu (Senza Bio) nebo latexu (Latex 7 Exclusive). Na špičce je luxusní ručně šitá matrace Mystica.

„Při konstrukci každé matrace vždy promýšlíme její funkci a detailní provedení konzultujeme s ortopedy,“ přibližuje majitel společnosti MPO-matrace Milan Obid. „Také spolupracujeme jen s ověřenými dodavateli materiálů. Upřednostňujeme české výrobce. Nikdy nepoužíváme asijské produkce. Dbáme na všechny certifikace výroby a kvality.“

Z mnoha internetových recenzí firmy vybíráme: „Trápila nás bolavá záda, proto jsme zvolili na doporučení lékaře ortopedickou matraci Horse Active. Po týdnu spánku na této matraci nás už záda nebolí,“ uvádí uživatelka zdravotní MPO matrace paní Marcela.